Drużynowy Slavcho w świetlicy SP1

17 stycznia 2023 roku w naszej świetlicy gościliśmy drużynowego gromady Slavcho Asenov. Przybliżył uczniom na czym polegają zbiorki najmłodszej grupy wiekowej w ZHP, oraz przeprowadził z nimi kilka ciekawych zabaw.

Potrzeby dziecka zmieniają się wraz z jego rozwojem psychofizycznym. Instruktorzy harcerstwa wiedzą o tym doskonale, dlatego prowadząc gromadę zuchową, stosują odpowiednie działania dydaktyczne. Jednym z elementów harcerskiej metody wychowawczej jest nauka poprzez działanie. Dlatego na zbiórkach zuchowych dzieci poznają świat bawiąc się w coś lub kogoś, harcerze uczą się poprzez uczestnictwo w grach, harcerze starsi – realizację projektów, a wędrownicy dzięki służbie i pokonywaniu własnych słabości.

Zbiórki Zuchów odbywają się w naszej szkole, w każdy piątek od 16.45 do 18.15. Zachęcamy do kontaktu z drużynowym gromady: Slavcho Asenov – 538 591 484.