III Wojewódzki Konkurs „Ökomode – ekologiczna moda niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach wraz nauczycielami zapraszają uczniów do udziału w III edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ökomode – ekologiczna moda niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy na temat ochrony środowiska oraz rozbudzenie zainteresowań językiem niemieckim.

Ubiegamy się w Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty o to, aby otrzymanie tytułu laureata i finalisty skutkowało wpisem na Świadectwie Ukończenia Szkoły oraz przyznaniem 3 punktów, które zostaną doliczone przy rekrutacji do szkoły średniej (decyzja ta będzie znana pod koniec lutego). Laureaci oraz finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody.

Konkurs przeprowadzony będzie w trzech etapach. Poszczególne etapy konkursu odbędą się w dniach:

I etap – 09 marca 2023, odbędzie się w szkole macierzystej ucznia. Tan etap polega na napisaniu przez ucznia testu leksykalno – językowego w języku niemieckim.

II etap – polega na przysłaniu do dnia 24 marca 2023 roku do organizatora konkursu prezentacji multimedialnej. Tematem przewodnim prezentacji wykonanej w języku niemieckim jest ochrona środowiska ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia „Recykling – odzyskaj-korzystaj”.

III etap – odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2023 roku na platformie edukacyjnej teams lub w szkole organizatora konkursu, w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

Szczegółowe kryteria oceny prac konkursowych znajdują się w regulaminie konkursu.

Na zgłoszenia do konkursu organizatorzy czekają do dnia 06 marca 2023roku. W zgłoszeniu (wiadomość mailowa) proszę podać nazwę szkoły, adres mailowy, na który będą wysyłane wszystkie informacje dotyczące konkursu, imię i nazwisko ucznia, klasę, nazwisko opiekuna oraz jego numer telefonu. Zgłoszenia nadesłane po terminie nie będą brały udziału w konkursie. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres anna.stradomska@sp1.kielce.eu.

Organizatorzy konkursu:
dyr. Żaneta Szczepaniak