1b robiła karmniki dla ptaków

W pierwszych dniach grudnia 2022 r. klasa 1b brała udział w zajęciach warsztatowych „Majsterkowo” w Castoramie. Uczniowie usystematyzowali wiedzę na temat środowiska, recyklingu oraz oszczędzania zasobów naturalnych, dowiedziały się jak na co dzień troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie. Następnie sprawdzili swoje wiadomości w „Loterii ekologicznej”. Dzieci miały również możliwość samodzielnie „zmniejszyć” plastikową butelkę w przeznaczonej do tego zgniatarce. Podczas zajęć poznały proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie oraz nazwy zawodów związanych z tym procesem.
W ramach zajęć, pierwszoklasiści pod nadzorem, ale samodzielnie, krok po kroku wykonali z drewnianych elementów karmnik dla ptaków.
Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało dyplom, medal i drobne upominki.

Kinga Kozieł