ANDRZEJKI w świetlicy SP1

30 listopada 2022r. w świetlicy szkolnej odbyły się liczne konkursy i tradycyjne wróżby andrzejkowe.

Na początku spotkania dzieci zapoznały się z tradycjami andrzejkowymi. Tego dnia mogły dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywać np. policjant, stomatolog, krawcowa, baletnica, pisarz….. Dzieciaki mogły powróżyć sobie też z serduszek, aby dowiedzieć się jak będzie miał/a na imię ich ukochana osoba. Odczytywały litery z rozsypanych zapałek, które miały ukryte znaczenie. Losowały hasła, na których było napisane co ich czeka w niedalekiej przyszłości.

Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymróżeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalny klimat, dlatego już za rok czeka nas podobna zabawa!

wychowawcy świetlicy