Kolejna akcja „Paczuszka dla Maluszka” w SP nr 1!

Oto kolejna akcja bożonarodzeniowa „Paczuszka dla Maluszka przed nami. Nasza Szkoła nie mogła się nie włączyć w tak szlachetną inicjatywę promującą szacunek do każdego życie ludzkiego. Do akcji jesteśmy zaproszeni przez Fundację Małych Stópek.

Zapraszamy całą społeczność „JEDYNKI” do hojnego włączenia się w akcję charytatywną polegającą na zorganizowaniu świątecznej zbiórki artykułów higienicznych dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach w całej Polsce.

Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie.

Symbole akcji jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

W inicjatywę można włączyć się, przygotowując paczkę z artykułami
higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony,
oliwki, pieluchy, mydła i zostawiając pod choinką
, która bierze udział
w akcji.  Na choince będą zawieszone „paczuszkowe bomki” (z wypisanymi na odwrocie potrzebami), które można sobie zdjąć i zabrać ze sobą, aby wiedzieć jak przygotować „paczuszkę dla maluszka”.
Następnie przygotowane i przyniesione „paczuszki”, w Twoim imieniu ofiarujemy potrzebującym dzieciom.

Nie zapomnijmy, w czasie bożonarodzeniowych przygotowań, o tych najmniejszych i najbardziej potrzebujących!

Zachęcamy do obejrzenia bardzo ciekawego i motywującego filmiku promującego w tym roku 2022 samą akcję – oto link do filmu:

https://youtu.be/hklDi11y6L4 (warto obejrzeć!)

Szczegóły akcji „Paczuszka dla Maluszka” i jej owoce zostały opisane na stronie, którą warto zobaczyć: www.paczuszkadlamaluszka.pl

Wszystkie przyniesione do szkoły artykuły dla maluszka zgłaszamy najpierw u p. Agnieszki Rycombel, a następnie kładziemy je obok choinki  jako „paczuszki dla Maluszków” – w korytarzu, przy wejściu głównym do budynku szkoły.

Akcja w szkole będzie trwać do 23 grudnia 2022 r. (włącznie – piątek)

Dziękujemy z góry za każdy przyniesiony artykuł dla Maluszka!

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”

Ks. Konrad Walerczak, p. Agnieszka Rycombel,

p. Elżbieta Litwinek, p. Agnieszka Młynarczyk, Wychowawcy klas  I-VIII