1-19 listopada 2022 – Kampania „Pomarańczowa Wstążka”

– 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Tradycyjnie już w dniach 1- 19 listopada w naszej szkole mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, które mu przysługują. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci       i młodzieży. Znęcanie się i przemoc wobec najmłodszych  jest zjawiskiem obecnym na całym świecie, które narusza prawa dzieci, szkodzi ich zdrowemu rozwojowi.                                                                                            Zasadniczym celem kampanii jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpiecznie i szczęśliwe.

Motywem przewodnim kampanii jest przeciwdziałanie przemocy, budowanie właściwych postaw i wzajemna nauka jak na przemoc reagować i jej skutecznie przeciwdziałać.

Hasło tegorocznej kampanii:

STACJA – EMPATYCZNI

RAZEM MAMY MOC

zwracało uwagę i podkreślało znaczenie wzajemnej współpracy i działania        w przeciwdziałaniu przemocy.

Podsumowaniem kampanii był 18 listopada, kiedy uczniowie, nauczyciele           i pracownicy szkoły w swoim stroju mieli pomarańczowe elementy lub pomarańczową wstążkę – wyraz poparcia dla ochrony dzieci przed krzywdzeniem i przemocą.

Dziękujemy społeczności szkolnej za włączenie się w kampanię.

Pedagog szkolny – B. Smagór

Opiekun Dużego SU – R. Kozieł