Poczet sztandarowy – szkolenie

W dniu 21.10.2022 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół nr 1 w Kielcach przy ul. Alei Leginów 4 uczniowie klas 7 wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica na następny rok szkolny wraz z opiekunem Martą Więckowską wzięli udział w szkoleniu z zasad Ceremoniału Wojskowego dla pocztów sztandarowych szkół zorganizowanym przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, oraz Komendanta Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich. Podczas szkolenia omówiono symbolikę i znaczenie pocztu sztandarowego oraz zasady prawidłowego noszenia i prezentowania sztandaru swojej placówki. Odbył się trening praktyczny, podczas którego uczniowie ćwiczyli podstawowe chwyty sztandaru, a także postawy, wystąpienie, marsz, zwroty, zatrzymanie i zmiany szyku pocztu sztandarowego podczas uroczystości.

Trening praktycznego doskonalenia zasad Ceremoniału Wojskowego pod kierunkiem doświadczonych szkoleniowców była dla uczniów cennym i wartościowym doświadczeniem. Wiedza uzyskana podczas szkolenia pomoże opiekunom w jeszcze lepszym przygotowaniu Pocztu Sztandarowego do udziału w szkolnych oraz patriotyczno- religijnych uroczystościach.

W szkoleniu wzięli uczniowie Pocztu Sztandarowego klas 7:

1. Maksymilian Cioroch kl.7a
  2. Kinga Wypych kl. 7a