POCZET SZTANDAROWY – Ślubowanie klas pierwszych.

Do najważniejszych uroczystości tworzących ceremoniał szkolny należy : pasowanie na ucznia czyli, ślubowanie klas pierwszych;

Na uroczystym apelu  Poczet Sztandarowy wziął udział w dniu 30.09.2022 r. z okazji ślubowania klas pierwszych  oraz w dniu 07.10.2022r. ślubowania innowacyjnej klasy pierwszej bilardowej.

Sztandar, który trzymają uczniowie z Pocztu Sztandarowego skierowany jest na ślubujących.
Uczniowie klasy I stojąc na baczność, mają wyciągnięte dwa palce prawej ręki w kierunku sztandaru i powtarzają za nauczycielem rotę ślubowania.

Rota ślubowania pierwszoklasistów:
Komenda : Do ślubowania !

• Czy ślubujecie być dobrymi uczniami, dbać o honor swojej szkoły i klasy?
  • Czy ślubujecie uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli i pracowników szkoły?
  • Czy ślubujecie  swoją postawą sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka?”

Dzieci odpowiadają: „Ślubujemy !”

Opiekun Pocztu Sztandarowego:
Marta Więckowska