POLA NADZIEI 2022/2023 – Inauguracja

Uroczyste otwarcie 13 edycji kampanii POLA NADZIEI 2022/2023 dokonało się 6 października br. w parafii św. Franciszka z Asyżu.

Uroczysta Gala otwarcia Kampanii Pola Nadziei rozpoczęła się Eucharystią, której przewodniczył ks. Biskup pomocniczy Andrzej Kaleta.

Potem jako uczestnicy Gali wysłuchaliśmy kilku przemówień organizatorów wydarzenia, m.in. Wicedyrektora Caritas Kielce, ks. Krzysztofa Banasika, p. Dominiki Borkowskiej, Koordynatora Diecezjalnego Wolontariatu Hospicyjnego, która zaprezentowała wszystkim nowo powstały portal internetowy związany ze środowiskiem hospicyjnym  https://hospicjowo.caritas.pl/, do którego obejrzenia zapraszamy całą społeczność naszej szkoły, szczególnie tych, dla których wolontariat hospicyjny ma już ogromną wartość.

Głos zabrali również inni, znamienici Goście z Miasta Kielce i Województwa Świętokrzyskiego, m.in. p. Senator RP Krzysztof Słoń.

W dalszej kolejności przedstawiciele poszczególnych Kół Wolontariatu wraz z ich opiekunem otrzymali kilka żonkili (symbol Pól Nadziei), aby dalej wyruszyć na skwer ziemi przygotowanej celem zasadzenia nowych cebulek żonkili (miejsce: między dwupasmówką, naprzeciwko Galerii Korona).

W Gali Pól Nadziei wzięło czynny udział, obok znamienitych gości, wielu młodych wolontariuszy z kilkudziesięciu szkół naszej Diecezji Kieleckiej i Województwa Świętokrzyskiego.

Oczywiście w gronie uczestników tak radosnego otwarcia nowej XIII edycji kampanii Pól Nadziei nie zabrakło przedstawicieli naszego Szkolnego Koła Wolontariatu „JEDYNKA” wraz z p. Dyrektor Żanetą Szczepaniak i ks. Konradem Walerczakiem na czele.

Na koniec dobra myśl:

„Jeśli nie możesz dodać do życia dni, dodaj życia dniom, które jeszcze pozostały”

ks. Konrad Walerczak,
p. Dyrektor Żaneta Szczepaniak,