Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w wydarzeniach związanych z Międzynarodowym miesiącem bibliotek szkolnych. W Październiku uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 będą mogli wziąć udział w dwóch konkursach i wygrać atrakcyjne nagrody.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to październikowe święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r., obchodzone było przez jeden dzień, a od 2008 r. – przez cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Konkurs wiedzy i promocji książki (klasy 4-8)

Pierwszy etap

W pierwszym etapie konkursu uczniowie muszą wypełnić test online. Po kliknięciu linku zostaniecie przekierowani do właściwego testu. W pierwszym pytaniu należy wpisać imię, nazwisko i klasę. Należy pamiętać aby nacisnąć niebieski przycisk wyślij, który umieszczony jest na końcu testu. Pierwsze 10 osób, które najlepiej odpowiedzą na pytania zostaną zaproszone do drugiego etapu konkursu. Test należy rozwiązać do 13 października.

Link do testu.

Jeśli po kliknięciu link nie działa, należy go skopiować i wkleić w górny pasek przeglądarki.

Drugi etap

W ramach promowania czytelnictwa i zachęcania kolegów i koleżanek do czytania nagraj krótki filmik, w którym prezentujesz ulubioną książkę i zachęcasz innych do jej przeczytania. Możesz to zrobić w dowolny sposób: w domu, na dworze, w szkole itd. Filmik nie musi być długi, może trwać od 2 do 4 minut. Najlepsze filmiki zostaną opublikowane na szkolnym kanale You Tube.

Konkurs plastyczny (klasy 1-3)

Narysuj lub namaluj ulubioną scenę z książki, która Ci się najbardziej podoba. Użyj kartki z bloku A3 i dowolnych materiałów: kredek, flamastrów, farb, ołówka itd. Prace należy złożyć do 13 października w bibliotece szkolnej. Ogłoszenie wyników i szkolna wystawa odbędą się w ostatnim tygodniu października.

Zapraszamy do udziału!