TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH – 12-16.09.2022

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole to kampania dotycząca profilaktyki zdrowotnej i efektów wczesnego zapobiegania chorobom zakaźnym.

Inicjatorem kampanii jest Ministerstwo Edukacji i Nauki z Głównym Inspektorem Sanitarnym i organizacjami pozarządowymi.

Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w kampanię. Na korytarzu szkolnym prezentowane były plakaty profilaktyczne. Rodzice zostali zapoznani z założeniami akcji. Natomiast uczniowie w czasie lekcji oglądali filmy edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych Wychowawcy klas oraz nauczyciel biologii – p. Krystyna Banasik przeprowadzili pogadanki o właściwych zachowaniach zdrowotnych.

W dniu 16 września gościliśmy panią Ewę Ziemkiewicz – kierownika Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kielcach, która w bardzo interesujący sposób opowiedziała o zagrożeniach płynących z niewłaściwego dbania o higienę zwłaszcza rąk oraz o innych zagrożeniach płynących z niewłaściwego odżywiania się i braku chęci udziału w szczepieniach przeciwko chorobom zakaźnym. Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną dotyczącą chorób zakaźnych zaprezentowaną przez specjalistę.

Beata Smagór i Małgorzata Wojciechowska
we współpracy z wychowawcami klas
i nauczycielem biologii