Szachy

,,Nauczcie dzieci grać w szachy, a możecie być spokojni o ich przyszłość”
Powyższe motto przytoczył pan Leszek Jarosz – prezes KMK Szach ,,Victorii Komplexbudu” podczas uroczystej gali wieńczącej Świętokrzyską Szkolną Ligę Szachową. Do rozgrywek szachowych organizowanych przez Katolicką Szkołę Podstawową im. Stanisława Kostki zgłosiło się wiele świętokrzyskich szkół, w tym także nasza Jedynka skupiona w dobrze rozwijającej się świetlicowej grupie szachowej młodzików i juniorów. Po prawie dwóch latach pandemii i izolacji udział na żywo w bezpośrednich rozgrywkach szachowych był dla uczniów upragniony i długo wyczekiwany. Musiało odbyć się wiele rund i wiele potyczek na szachownicy, aby młodzież i dzieci biorący w nich udział mogli spotkać się na uroczystości zakończenia Świętokrzyskiej Ligi Szachowej. Obecnością swą zaszczycił bp Jan Piotrowski, który wręczał osobiście dyplomy i puchary laureatom i wyróżnionym uczestnikom konkursu.

Grupa juniorów z naszej szkoły zajęła V miejsce. Byli to uczniowie:
Kubicki Eryk kl. 8b
Paweł Borowski kl. 8a
Zatelmajer Igor kl.5b
Leżoń Kacper kl. 5a

W grupie młodszej X m-sce zajęli uczniowie:
Gruszczyńska Maja kl. 3b
Antoni Piwko kl. 1c
Zmarzliński Marcel kl. 4b
Mazur Szymon kl. 2c

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych Ligach!

Nauczyciele świetlicy:
Agnieszka Rycombel -kierownik świetlicy