„Współpracownicy Misji”Certyfikat dla naszej Szkoły

W bieżącym roku szkolnym wspólnie realizowaliśmy Ogólnopolski Projekt „Misje z Pasją”. Celem projektu jest wychowanie do uniwersalnych wartości chrześcijańskich, pogłębianie wiedzy o życiu na placówkach misyjnych, rozwijanie w uczniach wrażliwości, budzenie ducha solidarności z dziećmi i młodzieżą w najuboższych krajach świata, integracja uczniów wokół idei otwartości na inne kultury i tolerancji, motywowanie społeczności szkoły do podejmowania różnorodnych inicjatyw, poznanie rzeczywistości misyjnej i pracy polskich misjonarzy a także rozwijanie kreatywności, twórczości i wrażliwości artystycznej uczniów.

W drugim semestrze między innymi uczestniczyliśmy w nabożeństwach Drogi krzyżowej, podczas której modliliśmy się za misjonarzy, organizowaliśmy pomoc materialną dla ludności Ukrainy. Trzecioklasiści złożyli dar serca-kopertki misyjne w ramach akcji „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji”.

Te i inne działania na rzecz najbardziej potrzebujących zostały docenione przez organizatorów projektu, którzy przyznali nam Certyfikat oraz tytuł „Współpracownicy Misji”.

Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez ogromnej życzliwości Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 oraz bez wsparcia rodziców naszych uczniów. Wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego dobra i osiągnięcia wspólnego sukcesu w postaci Certyfikatu dla szkoły składamy serdeczne podziękowania! Bóg zapłać!

Katecheci SP1 oraz Wychowawcy klas 1-3 SP1