Kampania antynikotynowa „Nie pal przy mnie, proszę”

W minionym semestrze, w klasach II realizowany był program edukacyjny „Nie pal przy mnie, proszę” pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Celem jego była edukacja zdrowotna dzieci dotycząca skutków biernego palenia.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na temat zdrowego stylu życia. Zapoznali się z postacią Wiewiórki Wiki, która na kolejnych zajęciach zapoznawała ich z ważnym tematem wiodącym – biernym paleniem.

Dzieci uczyły się właściwej postawy radzenia sobie w sytuacji, gdy ktoś przy nich pali.

Podczas zajęć wykonywały prace plastyczne, rozwiązywały krzyżówki, układały historyjki obrazkowe i puzzle. Podsumowaniem były zajęcia, podczas których wykonały plakaty z hasłem „Nie pal przy mnie, proszę”.

Z prac plastycznych została zorganizowana wystawa. Program wzbudza zainteresowanie wśród uczniów i rodziców. Z informacji zwrotnych od dzieci wynika, że wielu z ich bliskich ograniczyło palenie, a nawet przestało palić. Ważne jest także to, iż uczniowie zdają sobie sprawę ze szkodliwości biernego palenia.

Wychowawcy klas drugich:
Ewa Nowak,