IV Międzyszkolny Konkurs Taneczny „Dance ma sens”

30 maja 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w IV Międzyszkolny Konkursie Tanecznym „Dance ma sens”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII kieleckich szkół podstawowych, a celem jego było popularyzowanie różnych form tanecznych, wymiana doświadczeń oraz integracja środowiska tanecznego.

W konkursie wzięli udział tancerze ze szkół: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 9, SP nr 15, SP nr 25, SP nr 28, SP nr 39 oraz I Społeczna Szkoła Podstawowa w Kielcach.

Tancerzy oceniało 3 osobowe jury w składzie: Zofia Pietraszek – Doradca Metodyczny Wychowania Fizycznego w Samorządowym Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Nauczyciel tańca. Natalia Muszyńska – wieloletnia, aktywna zawodowo tancerka, instruktor i choreograf tańca. Wielokrotna medalistka na Turniejach Ogólnopolskich jako solistka. Medalistka Krajowych Mistrzostw IDO. Półfinalistka Mistrzostw Świata i Europy. Renata Lipska – Sołtyk – instruktor i choreograf tańca. Była tancerka Kieleckiego Teatru Tańca. Aktywny zawodowo nauczyciel wychowania fizycznego.

Uczestnicy konkursu oceniani byli pod kątem kreatywności choreografii, umiejętności technicznych, synchronizacji ruchów i ogólnego wyrazu artystycznego.

Uczniowie szkół mieli okazje zaprezentować się w dwóch kategoriach wiekowych (do 11 lat, 12 – 15 lat), oraz czterech kategoriach tanecznych: solo, duet, mini formacje i formacje.

Prezentacje taneczne odbywały się do muzyki własnej w stylach tanecznych: show dance, hip-hop, modern jazz, jazz oraz inne formy tańca.

Sukcesy naszych uczennic w IV Międzyszkolnym Konkursie Tanecznym „Dance ma sens” to:

Kategoria Taneczna – Duet 12-15 lat:

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kielcach : Katarzyna Kołcz i Karolina Plech.

Kategoria Taneczna – Formacje 12-15 lat:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kielcach: Katarzyna Kołcz, Karolina Plech, Malwina Ilcewicz, Karol Sacha, Liliana Prucia, Emilia Rurak, Zuzanna Glapiak.

Kategoria Taneczna – Solo 12-15 lat:

Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kielcach: Zuzanna Glapiak.

Życzymy dalszych sukcesów !!!!

Opiekunowie:
Ewa Nowak