Dwujęzycznie o anatomii

Ciało człowieka składa się nie tylko z głowy, tułowia i kończyn… Przekonali się o tym uczniowie klasy bilardowej 2c, pracującej innowacją pedagogiczną dot. dwujęzyczności. Dzieci poznały nazwy organów i układów w ciele człowieka nie tylko po polsku, ale również po angielsku. Największą radość sprawiła jednak praca z tabletami oraz aplikacją typu Augmented Reality (AR). Aplikacje AR wykorzystują technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR). Polega ona na nakładaniu wirtualnych, interaktywnych obiektów, modeli 3D, animacji czy grafik na rzeczywisty obraz przechwytywany przez kamerę urządzenia mobilnego – tabletu lub smartfona. AR wzbogaca rzeczywisty obraz o dodatkowe, wirtualne elementy, realistycznie umiejscowione w przestrzeni. Uczniowie wykorzystując specjalną kostkę oraz tablet mogli we swoich rękach trzymać serce, wątrobę czy mózg. Natomiast praca z modelem 3D pomogła w zrozumieniu umiejscowienia poszczególnych organów. Dzieci były zafascynowane taką nowinką technologiczną, która jeszcze nie raz zagości na naszych zajęciach.

Wychowawca klasy – Karolina Skalska-Łosin