Paczka dla Ukrainy – przygotowanie i przekazanie 23 gotowych paczek!

Bardzo wiele osób, z naszej społeczności „Jedynki” włączyło się w akcję „Paczka dla Ukrainy”, w przygotowanie jej według zaproponowanej przez Caritas Polska listy produktów pierwszej potrzeby.

Niektórym klasom, wraz z ich Wychowawcą, Rodzicami i Dziećmi udało się zorganizować w sumie 6 gotowych paczek dla Ukrainy (od klas: I C, 2 C, 5 A, 6 A). W tym samym czasie, z potrzeby serca wszyscy księża z parafii św. Józefa, na czele ks. Proboszczem złożyli się na zakup produktów do przygotowania 15 gotowych paczek. Do tego doszło kilka paczek od parafian, które z niezawodną pomocą naszych wrażliwych Wolontariuszy, przekazaliśmy do Magazynu Caritas Kielce (ul. Wesoła 52), skąd już zostały przetransportowane na granicę polsko-ukraińską, do najbardziej potrzebujących uchodźców z Ukrainy.

Dziękujemy Wszystkim Osobom zaangażowanym w zakupy i przygotowanie  tych 23 gotowych paczek dla Ukrainy!

Szczególne podziękowanie dla Wolontariuszy, którzy wraz z ich opiekunem, zrobili zakupy na przygotowanie 15 paczek, posegregowali wszystkie produkty i spakowali w pudełka Caritas, czy też je przepakowali z innych pudełek. Radość pomagania, przygotowywanie paczek była naprawdę wielka, aż robiło się ciepło na sercu, jak niektórzy sami się o tym mówili.

Mamy jeszcze trochę wolnych, pustych pudełek Caritas na przygotowanie kolejnych gotowych paczek dla Ukrainy. Lista produktów jest dostępna. Dla przypomnienia, oto link do niej:

Jeżeli chodzi o zbiórkę pieniędzy na Ukrainę, którą przeprowadziliśmy na terenie naszej szkoły, to udało się nam zebrać 757,60 zł. Całość zbiórki została przekazana przez ks. Stanisława, Misjonarza Miłosierdzia z Częstochowy, na pierwsze niezbędne potrzeby trzynastu siostrom Karmelitankom z Charkowa na Ukrainie, które na skutek wojny i częstych bombardowań straciły swój klasztor na ziemi ukraińskiej i jako uchodźcy zostały doraźnie przyjęte w Częstochowie, oczekując na pomoc Polaków w zorganizowaniu im skromnego klasztoru w Polsce.

Dziękujemy na za tak hojne serca dla naszych sióstr i braci w potrzebie!

Wielkie BÓG ZAPŁAĆ!

Ks. Konrad Walerczak, ks. Dariusz Węgrzyn,
p. Agnieszka Rycombel, p. Małgorzata Wojciechowska, p. Paulina Kondracka,
p. Marta Pawlak, p. Karolina Skalska-Łosin, p. Katarzyna Szostak, p. Anna Mazur i inni Wychowawcy klas,