20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci będą podejmować wspólne działania i inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media.

„Jedynka” po raz kolejny włączyła się w akcję. W klasach I-III zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące praw dziecka. Uczniom przybliżona została również osoba Rzecznika Praw Dziecka i jego zadań, a także numery telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży.

19 listopada uczniowie klas I-III przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Wsparli ich również koleżanki i koledzy z klasy VIII.

Dziękujemy wychowawcom klas I-III za włączenie się w akcję UNICEF.

Wykorzystano informacje:

https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/akcje-edukacyjne/miedzynarodowy-dzien-praw-dziecka-z-unicef-2021

Beata Smagór – pedagog szkolny
Kinga Kozieł, Marta Pawlak – opiekunowie Małego SU