Udział uczniów klas VIII w konsultacjach Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia dla województwa świętokrzyskiego

Uczniowie klas VIII naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkiej wideokonferencji konsultacyjnej, na której mieli możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Organizatorem wydarzenia był Minister Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem.

W części inauguracyjnej konsultacji udział wzięli również wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik.

Nasi przedstawiciele pracowali w następujących obszarach tematycznych: „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „zdrowie i sport”, „ekologia i klimat” oraz „Polska w Unii Europejskiej”.

Była to doskonała lekcja kształtowania postaw obywatelskich, samorządności oraz odpowiedzialności za przyszłość państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Więcej informacji na stronie:

Koordynatorzy:
Smagór Beata