Odwiedzamy miejsca pamięci Polskich Bohaterów

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich odwiedzili miejsca pamięci Polskich Bohaterów. Zapalili znicze przy pomnikach, położyli kwiaty przy pamiątkowych tablicach, modlili się przy krzyżach i mogiłach poległych żołnierzy, harcerzy i powstańców, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.
<<Cześć i chwała Bohaterom!>>

Dzięki zaangażowaniu w akcję Rodziców otrzymaliśmy wiele zdjęć z miejsc pamięci. Tylko nieliczne udało się zamieścić w galerii. Za wszelki podjęty trud, bezinteresownie zakupione kwiaty i znicze serdecznie dziękujemy!

„Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. (…) wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej” – mówił Jan Paweł II.

Dziękujemy za włączenie się w naszą inicjatywę, za przekazaną dzieciom lekcję historii i patriotyzmu!

s. Faustyna Czajkowska, Iwona Kościelecka