Debata wolontariacka 2021

„Rola wolontariatu w dobie pandemii koronawirusa”.

We wtorek, 09 listopada odbyła się na terenie naszej szkoły (w sali gimnastycznej), uroczysta Debata wolontariacka pod hasłem: „Rola wolontariatu w dobie pandemii koronawirusa”.

Na zaproszenie do jej udziału odpowiedziało kilkanaście szkół z naszego województwa (trzy osobowe reprezentacje z poszczególnych szkolnych kół wolontariatu), z najbardziej liczną grupą z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu „JEDYNKA”, która jako gospodarz spotkania na terenie naszej szkoły była odpowiedzialna za jego sprawne zorganizowanie (zachowując odpowiednie przepisy sanitarne, jak dezynfekcja rąk, maseczki na sali i odpowiedni dystans społeczny).

Debata została zorganizowana i poprowadzona przez v-ce dyrektora Caritas Kielce, ks. Krzysztofa Banasika i p. Monikę Wilk, koordynator Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach wraz z trzema zaproszonymi Gośćmi, którzy podzieli się z nami swoim bogatym, wieloletnim doświadczeniem jako wolontariusze i koordynatorzy grup wolontariackich w swoich środowiskach. W debacie nie zabrakło głosu naszej p. dyrektor, Żanety Szczepaniak, która całym sercem popiera ideę wolontariatu i dlatego wszystkich wolontariuszy, uczestników debaty gorąco zachęcała do jeszcze większego, twórczego zaangażowania się w wieloraki wolontariat.

Było wiele pytań i trafnych twórczych odpowiedzi oraz wniosków, jeżeli chodzi o inicjatywy, wydarzenia, akcje, z akcentem na wolontariat długoterminowy, wychodząc od nowych wyzwań w dobie wciąż trwającej pandemii koronawirusa.

Na koniec debaty wszystkie reprezentacje szkolnych kół wolontariatu zostały poproszone o przygotowanie na miejscu, na sali, paczek-worków z przywiezionych i zebranych wcześniej nowych przyborów toaletowych w ramach zwieńczenia akcji „Upominek pachnący dobrem”. Przygotowano w ten sposób ok. 100 paczek-worków dla bezdomnych.

Wyrażamy ogromną wdzięczność Wszystkim Organizatorom, zaproszonym Gościom-Prelegentom, p. dyrektor Żanecie Szczepaniak na zgodę na zorganizowanie debaty na terenie naszej szkoły i za Jej ważny głos w spotkaniu wolontariackim. Dziękujemy p. Anecie Trzcińskiej za dekorację, p. Emilii Orkisz na nagłośnienie. I szczególne podziękowania dla wszystkich, tak licznie przybyłych i zaangażowanych wolontariuszy.

Napisano o nas na facebooku DCW: https://www.facebook.com/dcw.kielce/?__cft__[0]=AZUT6pibKK_ck_mAgEeZTTPfAxFoDyJigm0YFFN5xBEh6xzdauXKMaed2swa5JC0xmJZDvNK3-kX7ME8h7mOGOfVO_MgyYY7bxJZ7GF-73bgLRU0iDCxHFLvRJFiEAr9aBs&__tn__=-UC%2CP-R

Dziękujemy! BÓG zapłać!

ks. Konrad Walerczak,