Konkurs na najpiękniejszy lampion św. Marcina

Najpiękniejszy Lampion Św. Marcina –  zapraszam wszystkich uczniów z klas 1-8 z naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym w dwóch kategoriach:

a/ dla uczniów klas 1-3

b/ dla uczniów klas 4-8

Dzień Świętego Marcina to święto obchodzone w Niemczech, z długą tradycją, podczas którego organizowane są dla dzieci uroczyste pochody z lampionami – laterankami ulicami miast i miasteczek. Na czele pochodu, niekiedy w towarzystwie orkiestry jedzie na koniu Święty Marcin.

Technika i wielkość lampionu – dowolna. W pracach mogą być zastosowane różnorodne materiały naturalne i sztuczne (papier, folia, drewno, metal, glina i itp.) Wskazane jest ze względów bezpieczeństwa, żeby lampion świecił sztucznym światłem. Do pomocy młodszym dzieciom zachęcamy rodziców, starsze rodzeństwo, czy dziadków.

Termin wykonania pracy – 30 listopad b.r. (wtorek)

Gotowe prace należy przynieść do p. Aliny Dziopy lub na świetlicę.

Ocenie podlegać będzie jakość i estetyka wykonania, pomysłowość.

Zachęcamy do udziału w konkursie, czekają na Was dyplomy i atrakcyjne nagrody!

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na okolicznościowej wystawie, a następnie przekazane do Domu Pomocy Społecznej, aby w okresie bożonarodzeniowym świadczyły  o pamięci naszych uczniów o osobach starszych, samotnych  i chęci dzielenia się z nimi światłem i dobrymi uczynkami.

Ponizej zamieszczamy przykładowe linki przedstawiający lampiony, latarenki.

Pochód św. Marcina: o dobrych uczynkach, lampionach i oczyszczającej mocy ognia – Pani Dominika

Alina Dziopa – nauczyciel języka niemieckiego.