Czwartki Lekkoatletyczne

„Czwartki lekkoatletyczne” są to zawody ogólnopolskie organizowane przez Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży”. Zawody eliminacyjne odbywają w kilkudziesięciu ośrodkach na terenie Polski. Jednym z nich jest miasto Kielce, gdzie zawody organizuje MOSiR,
a rozgrywane są na Stadionie LA przy ul. L. Drogosza.  Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych odbędzie się w Łodzi pod koniec roku szkolnego. Wezmą w nim udział najlepsi zawodnicy wyłonieni podczas zawodów eliminacyjnych. Dnia 23.09.2021 r., po długiej przerwie, reprezentacja naszej szkoły rozpoczęła kolejną przygodę na „Czwartkach Lekkoatletycznych”. Jesienna edycja zakończy się 30.09.2021 r., a wiosenna odbywać się będzie  od kwietnia do czerwca 2022 r. W zawodach rywalizują uczniowie z całego województwa świętokrzyskiego w następujących konkurencjach: dziewczęta: biegi na dystansie 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową; chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową. Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). Punktacja prowadzona jest w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców: pierwsza grupa wiekowa – rocznik 2009, druga  grupa wiekowa – rocznik 2010, trzecia grupa wiekowa – rocznik 2011 i młodsi. Wyniki naszych zawodników uzyskanych podczas edycji jesiennej zostaną  przedstawione po 30 września 2021 r.

Urszula Woźniak