„Sprzątanie Świata – Polska 2021”

„Myślę, więc nie śmiecę” – pod takim hasłem ruszyła tegoroczna 28 edycja akcji „Sprzątania świata – Polska 2021”. Chyba każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w tej jakże ważnej akcji ekologicznej. Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły, tereny zielone nad kieleckim zalewem oraz pobliskie rezerwaty przyrody. Czynny udział w akcji pozwoli zrozumieć dzieciom, że rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna zbiórka  śmieci, lecz przede wszystkim zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Krystyna Banasik – nauczyciel biologii