Wycieczka klasy 3B do gospodarstwa „Kapkazy – Szkoła Wrażliwości”

W dniu 9 czerwca 2021, klasa 3B wraz z opiekunami – p. Okopień oraz p. Krzywdą udali się na wycieczkę szkolną do Kapkaz, gdzie uczestniczyli w przedstawieniu „O Diable i Babie” na motywach świętokrzyskich legend. Wzięli udział w warsztatach ceramicznych „Gliniane cudoki”, gdzie lepili postaci z gliny plastycznej. Odwiedziły „Zagrodę Świętokrzyską”, gdzie samodzielnie wyrabiały ciasto na podpłomyki. W nagrodę gospodyni poczęstowała dzieci oponkami z serem oraz kompotem. Po krótkim odpoczynku uczniowie udali się na spotkanie z zielarką. Uczniowie zbierali do woreczków zioła. Prowadząca przygotowała pyszną ziołową herbatkę, którą dzieci ze smakiem piły jedząc kiełbaski z grilla. Wspaniali gospodarze zapewnili dzieciom niezwykłą lekcję przyrodniczą. Serdecznie Ich pozdrawiamy!

Marta Okopień