Serce dla Hospicjum

Serca JEDYNKI dla Hospicjum!

POLA NADZIEI 2020/2021 – część III

„Serce dla Hospicjum” to kolejna inicjatywa Caritas Kielce w ramach kampanii „POLA NADZIEI 2020/2021”, wktórą nasze Szkolne Koło Wolontariatu „JEDYNKI” wraz całą naszą społecznością szkolną, chcemy się włączyć od serca.

• Jak można pomóc?

Przygotuj smaczne pierniki w kształcie serc, które zapakowane w małe przeźroczyste torebki staną się małymi cegiełkami na rzecz wsparcia Hospicjum Caritas św. Matki z Kalkuty w Kielcach! (akcja przygotowywania pierników trwa do 12 lutego włącznie, a rozprowadzanie ich 14 lutego)

Inicjatywa-akcja Serce dla Hospicjum obejmuje różne możliwości zaangażowania w wolontariat:

1. Dom – przygotowanie i wypieczenie serduszek-pierników w kształcie serca. Zapakowanie ich w małe przeźroczyste torebki-woreczki. Zawiązanie torebek tasiemką lub wstążką i przyniesienie ich do budynku szkoły, zostawienie ich w przygotowanym pudełku (jak było to w poprzednich akcjach charytatywnych) do 12 lutego włącznie. To, co zostanie przyniesione proszę podpisać (kto i z jakiej klasy przyniósł pierniczki).

Uwaga! Zaproszenie-wyzwanie dla całej społeczności szkolnej, szczególnie dla osób klas ósmych i siódmych.

• Parafialna świetlica Caritas „U św. Józefa” i salka parafialna – wspólne przygotowywanie i wypiekanie serduszek-pierników w kształcie serca. Zapakowanie ich w gotowe małe torebki i zawiązanie ich tasiemką lub wstążką.

Uwaga! Zaproszenie-wyzwanie tylko dla osób z klas ósmych i siódmych.

• Organizacja-koordynacja małych grup pracy (od dwóch do pięć osób) oraz kontakt (szczegóły): ks. Konrad Walerczak (kontakt: Teams, Vulcan lub e-mail: konrad.walerczak@sp1.kielce.eu)
  • Przed kościołem św. Józefa – rozprowadzanie torebek-woreczków z piernikami jako cegiełek na rzecz wsparcia finansowego Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach (zespoły dwu lub trzyosobowe wraz z opiekunem z parafialnej świetlicy Caritas – za zgodą rodziców) w dniu 14 lutego (Dzień zakochanych) przed wejściami do kościoła górnego i dolnego św. Józefa, przed i po Eucharystii o godz. 9:30, 11:00, 12:30, ewentualnie 16:00.

Uwaga! Zaproszenie-wyzwanie tylko dla osób z klas ósmych i siódmych.

• Organizacja-koordynacja par, czy trójek wolontariuszy oraz kontakt (szczegóły): ks. Konrad Walerczak (kontakt: Teams, Vulcan lub e-mail: konrad.walerczak@sp1.kielce.eu)

Motto:

W małych gestach, w małych rzeczach, w małych sercach z piernika, Wielka Miłość naszych serc! (ks. Konrad Walerczak)

Wszelka pomoc będzie oczywiście nagrodzona, nie tylko niewymowną radością i satysfakcją bezinteresownej pomocy, ale również przez dodatnie punkty z zachowania, a jeżeli chodzi o wolontariuszy z klas ósmych i siódmych to godziną/godzinami wolontariatu (zależnie od czasu, czy miejsca zaangażowania).

Przez kolejną inicjatywę-akcję charytatywną, w którą chcemy zaangażować nasze serce, jako „JEDYNKA” podejmujemy także wyzwanie realizacji ważniejszych celów „Pól Nadziei”:

1. Edukacja rodzinna i szkolna dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi ludźmi oraz z osobami w żałobie.
  2. Propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka. Szczególnie zachęcanie dzieci i młodzieży do praktycznego zaangażowania w pomoc dla ludzi cierpiących.
  3. Pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Ośrodka Hospicjum.

Dziękujemy z góry, Wszystkim Dzieciom wraz z Rodzicami i |Opiekunami za wszelkie zaangażowanie serca, czasu i środków w inicjatywę „Serce dla Hospicjum”!

Ks. Konrad Walerczak

Dkn Michał Segiet