Karnawałowy Turniej Szachowy

W sobotę (18.01.2020) reprezentanci uczniów naszej szkoły – Bartłomiej i Mikołaj Cedro oraz Paweł Hunek, doceniając olbrzymie walory królewskiej gry, pod opieką p. Anny Stradomskiej we współpracy z rodzicem – p. Anną Cedro, wzięli udział w I Karnawałowym Turnieju Szachowym o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego z cyklu XI Grand Prix Gór Świętokrzyskich w szachach szybkich. Oprócz IX rund, które musieli rozegrać uczestnicy turnieju, czekało na nich wiele atrakcjim. in. słodki poczęstunek, występy taneczne, pokaz żywych szachów orazwystęp zaproszonego gościa Maksyma Rzemińskiego –  wybitnego pianisty, Laureata Konkursu Chopinowskiego, Człowieka Roku 2019 w kategorii Kultura w Kielcach i w województwie świętokrzyskim.

To bardzo budujące, że młodzi ludzie potrafią dokonywać słusznych wyborów
oraz w sposób kreatywny i rozwijający spędzać wolny weekendowy czas.

Anna Stradomska

nauczyciel chemii