„Razem na Święta” – Świąteczna paczka od Jedynki

Społeczność naszej szkoły odpowiedziała na zaproszenie Ministerstwa Edukacji Narodowej do wzięcia udziału w akcji „Razem na Święta”. Jej celem jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.
Nasze przedsięwzięcie przebiegało pod hasłem „Świąteczna paczka od Jedynki”. Dostrzegliśmy problemy i potrzeby pewnej rodziny z naszej społeczności i postanowiliśmy jej pomóc w tym wyjątkowym, świątecznym czasie.
Zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę żywności, słodyczy oraz gier.
W ten sposób powstała „Świąteczna paczka od Jedynki”, która w imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach została 20 grudnia przekazana rodzinie przez s. Cecylię i p. Beatę Smagór – pedagoga szkolnego.
Obdarowani nie kryli zaskoczenia, wzruszenia i wdzięczności za ofiarowaną pomoc.
Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję „Razem na Święta” – „Świąteczna paczka od Jedynki”.

Beata Smagór – pedagog szkolny
s. Cecylia – nauczyciel religii