Esencja herbaciana nie tylko do picia…

Zajęcia rozwijające zainteresowania z chemii są prowadzone dla uczniów z pasją. Mają one m. in. na celu zrozumienie wszechobecności i znaczenia reakcji chemicznych w naszym otoczeniu. Uczniowie chcą zdobyć umiejętność posługiwania się zdobytą wiedzą chemiczną w życiu codziennym. Na zajęciach mogą dowiedzieć się dlaczego herbata zmienia kolor pod wpływem soku z cytryny, do czego w chemii możemy wykorzystać wywar z czerwonej kapusty i co to są wskaźniki naturalne. Niezwykle cenna dla uczniów jest możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń i posługiwania się szkłem czy sprzętem laboratoryjnym. Dzięki temu zgłębiają tajniki wiedzy chemicznej i uczą się na własnych obserwacjach.

Anna Stradomska

nauczyciel chemii