II Wojewódzki Szkolny Turniej Szachowy

W dn. 22.10. 2019 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Stradomskiej oraz p. Dariusza Stępnia wzięli udział II Wojewódzkim Szkolnym Turnieju Szachowym, który odbył się  w Centrum Kongresowym Targi Kielce i był wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi Edukacji Przyszłości. Na oficjalnym rozpoczęciu szachiści mogli gościć Kazimierza Mądzika – Świętokrzyskiego Kuratora Oświata oraz Krzysztofa Słonia – Senatora Rzeczpospolitej Polskiej.

Rywalizacja toczyła się w odrębnych grupach dziewcząt i chłopców w kategoriach: klasy I‑III (101 chłopców i 45 dziewcząt) oraz klasy IV-VIII (153 chłopców i 47 dziewcząt). Łącznie w rozgrywkach uczestniczyło dziś 346 uczniów z całego województwa świętokrzyskiego. W każdej grupie zostało rozegrane 7 rund. Podczas turnieju obowiązywały przepisy gry FIDE – aktualny Kodeks PZSzach. Szkołę Podstawową nr 1 z Kielc reprezentowało łącznie 21 uczniów. Rywalizacja w duchu walki „fair- play”  przebiegała w sympatycznej i miłej atmosferze. Serdecznie gratulujemy Pawłowi Hunkowi z klasy 3a, który zajął 18 miejsce, Amelii Styczeń z klasy 3a za zajęcie 19 miejsca oraz Jagodzie Kusiej z klasy 8a, która w tabeli uplasowała się na 17 pozycji. Przed młodymi szachistami jeszcze wiele pracy – zdobywania umiejętności radzenia sobie ze stresem, zmęczeniem, niepowodzeniami i skutecznego działania pod presją czasu. Życzymy wytrwałości w dalszej pracy, motywacji oraz determinacji w osiąganiu postawionych sobie celów.

Anna Stradomska
Nauczyciel chemii