„Kielecki wrzesień 39- śladami bohaterów”

30 września 2019r. nasi uczniowie: Aleksandra Górska, Katarzyna Jastrzębska, Anna Sznajder, Mikołaj Kurp, Jakub Maciejewski oraz Jan Piekarski reprezentowali szkołę w grze terenowej upamiętniającej „Kielecki wrzesień 39- śladami bohaterów”. Drużyna Jedynki pokonała całą trasę i wykonała wszystkie zadania, w tym zadania „sprawnościowe”- jak rzucanie granatem czy strzelanie do celu. Na pomniku Żołnierzom Września 1939 ósmoklasiści zapalili znicz, oddając hołd bohaterom II wojny światowej. Na zakończenie wzięli udział w ognisku, zorganizowanym na dziedzińcu Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Katarzyna Szostak