sp1 kielce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach

sp1
jedynka

30.09.2009r. był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Odbyła się wielka uroczystość- Ślubowanie klas pierwszych.

Ten najważniejszy dzień w życiu ucznia został bardzo starannie przygotowany. Wychowawcy klas i rodzice zadbali o eleganckie stroje wychowanków. Każde dziecko otrzymało chustę w kolorze swojej klasy.  Dekoracje przygotowała pani wicedyrektor Grażyna Biestek i nauczyciel plastyki Maria Chałupczak. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne.
W tym dniu cztery pierwsze klasy, w obecności dyrekcji szkoły, licznie zgromadzonych rodziców i starszych kolegów, złożyło na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie. Następnie pan dyrektor Jerzy Leśniok  i zastępca dyrektora pani Grażyna Biestek  dokonali pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1  poprzez dotknięcie uczniowskiego ramienia wielkim ołówkiem. Delegacja pierwszaków złożyła kwiaty przy popiersiu patrona naszej  szkoły Stanisława Staszica.
Pan dyrektor Jerzy Leśniok życzył pierwszakom, aby entuzjazm i optymizm dzisiejszego dnia towarzyszył im w czasie całej edukacji.
Z całą pewnością dzień ten na zawsze pozostanie  w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli.  Pierwszakom  życzymy sukcesów oraz  samych pogodnych i radosnych dni.

sp1
webmaster: stepiend@wp.pl