Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach

sp1
jedynka

W dniu 15 stycznia 2010 r. w naszej szkole odbył się wieczorek poetycki poświęcony poezji Kazimiery Szczykutowicz. Najnowszy tomik wierszy nosi tytuł ,,Jak zakotwiczyć Niebo”. Autorka przez wiele lat pracowała w SP nr 1 jako nauczyciel matematyki. Wiersze poetki recytowali uczniowie klas VI. Organizacją imprezy zajęła się  p. D. Broniś . Interpretacja tekstów została wzbogacona nastrojową muzyką w wykonaniu szkolnego chórku pod przewodnictwem p. E. Litwinek oraz poprzez prezentację multimedialną przygotowaną przez p. D. Stępnia. Dekorację wykonała pani dyrektor G. Biestek oraz p. M. Chałupczak.
Wieczorek poetycki był zarówno dla uczniów, jak i pracowników szkoły oraz przybyłych gości, okazją do spotkania z poezją współczesną.

sp1
webmaster: stepiend@wp.pl