Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach

sp1
jedynka

Konkurs Recytatorski w S. P. nr 25 – 29 kwietnia 2010 r.

9 kwietnia 2010 r W szkole nr 25 w Kielcach odbył się już XIV – Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Co roku nasi reprezentanci uczestniczyli w jego kolejnych edycjach i zdobywali nagrody. W tym roku reprezentowali szkołę : Tomek Umański- kl. I b, wych . pan Andrzej Pustuła, Nikola Fijas – kl. II c , wych. pani Małgorzata Kasza i Jan Matla – kl. III a, wych. pani Urszula Szeląg. Reprezentanci zostali wyłonieni podczas indywidualnych prezentacji na zajęciach Koła Małych Form Teatralnych .. Ławeczka”. Wraz z opiekunką KMFT panią Małgorzatą Kaszą dzieci przybyły do SP nr 25. Po wylosowaniu kolejności występów uczestnicy rozpoczęli swe recytatorskie popisy. Przewodnicząca jury – pani Lidia Jamrożek – doradca metodyczny w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, odczytała wyniki zmagań aktorskich. Wielka była radość, gdy okazało się, że aż dwóch uczniów z nasze szkoły zostało laureatami. A są to : Janek Matla – II miejsce i Tomek Umański – wyróżnienie. Dzieci otrzymały piękne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Cieszymy się, że i w tym roku nasi uczniowie zabłysnęli na tym konkursie.

sp1
webmaster: stepiend@wp.pl