09.06.2008. Sukcesy w konkursach

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu przedmiotowych i artystycznych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, których rozstrzygnięcia miały miejsce na przełomie maja i czerwca. Na uwagę zasługują ich czołowe miejsca oraz wyróżnienia.

W II Kieleckich Igrzyskach Matematycznych Szkół Podstawowych w kategorii klas szóstych uczeń naszej szkoły - Przemysław Białoń z kl. 6c - zajął I miejsce, natomiast w kategorii klas piątych IV miejsce wywalczyła Magdalena Misztal z kl. 5a. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką pani Elżbiety Wojtasińskiej.

W VIII Międzyszkolnym Konkursie  Matematycznym "Asy z szóstej klasy" - I miejsce zajął Przemysław Białoń z kl. 6c, natomiast wyróżnienia otrzymały: Joanna  Dreczka i Kamila Borto z kl. 6c. Uczniowie przygotowywali się do konkursu również pod opieką pani Elżbiety Wojtasińskiej.

W naszej szkole odbył się Konkurs „Matematyka na 6”.
W klasach piątych wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Magdalena Misztal  z kl. 5a
II miejsce - Piotr Sikorski z kl. 5c
III miejsce - Sylwia Bazak z kl. 5c

W klasach czwartych zwyciężyli:
I miejsce - Martyna Adach z kl. 4c i Bartłomiej Górniak z kl. 4e

II miejsce - Krzysztof Dziubek z kl. 4c i Piotr Woźniak z kl. 4e.

W IV Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "Książka najlepszym przyjacielem" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12 w Kielcach wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły - Emilia Ćwiek z klasy 6c. Uczestnicy Konkursu musieli wykazać się znajomością treści zestawu lektur oraz przygotować prezentacje trzech własnych ulubionych książek. Emilia zachęciła do przeczytania "Szóstej klepki" i "Opium w rosole" M. Musierowicz oraz "Ani z Zielonego Wzgórza" L.M. Montgomery. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Renata Kozieł.

W dniu 24 maja 2008r. odbył się I Świętokrzyski Konkurs Piosenki Patriotycznej "Z pieśnią przez wieki". Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny "NUTA" pod kierunkiem pani Elżbiety Litwinek. W kategorii zespołów wokalnych w pierwszej  grupie wiekowej zespół "NUTA" zajął II miejsce. Organizatorem Konkursu było Bractwo Świętokrzyskie.

Fotoreportaż