12.05.2008. Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 12.05.2008r. odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Święta Konstytucji 3 Maja. Imprezę przygotowała klasa 6c pod kierunkiem wychowawcy - Elżbiety Litwinek. Klasa w scenariuszu uwzględniła ważne wydarzenie historyczne, jakim było uchwalenie 217 lat temu Konstytucji 3 Maja. W formie wierszy, fragmentów tekstów historycznych oraz pieśni patriotycznych uczniowie nawiązali do wydarzeń historycznych związanych z w/w okresem historii naszego kraju. Program został zaprezentowany w formie lekcji historii, uświadamiał wagę wydarzeń sprzed wielu lat, podkreślał taki wartości, jak: patriotyzm, tradycja, szacunek dla symboli narodowych. Dodatkową atrakcją apelu był pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów klasy 6c do utworu pt. "Od nocy do nocy" z filmu "Nocy i dnie".

Fotoreportaż