22.04.2008. Dni Ziemi

22 i 23 kwietnia w ramach obchodów Dni Ziemi Koło Małych Form Teatralnych "Ławeczka" dla społeczności szkolnej przygotowało przedstawienie pt. "Chrońmy las". Pani Renata Majkowska - Gad przeprowadziła konkurs wiedzy o tym, jak dbać o czystość naszej planety. Klasy I - III wykonały plakaty związane z Ziemią - Planetą. Wszystkie klasy uczestniczyły w akcji sprzątania terenów zielonych wokół szkoły.
W tych dniach w naszej szkole pojawili się także uczniowie poprzebierani w dziwne stroje wykonane z nietypowych materiałów: spódniczki i bluzeczki zrobiono z worków na śmieci, na głowach czapki z gazet. Uwagę zwracały fantazyjne kapelusze wykonane z bibuły, a także kolorowe spódniczki i sukienki, a dominowała oczywiście zieleń. Jak się okazało, panie: Elżbieta Partyka i Renata Majkowska - Gad ogłosiły konkurs na najbardziej oryginalny strój ekologiczny. W czasie dużej przerwy odbył się długo oczekiwany pokaz mody ekologicznej. Zaprezentowano naprawdę śmieszne i pomysłowe stroje. Komisja przyznała:
I miejsce - klasie 4a
II miejsce - klasie 4b