10.11.2007. Konkurs Poezji i Recytacji im. Karola Wojtyły

Dnia 10 Listopada 2007r.odbył się w Porzeczu już po raz szósty Konkurs Poezji i Recytacji im. Karola Wojtyły. Patronat nad konkursem objęli i nagrody ufundowali m.in. Prezydent RP - Lech Kaczyński, Ordynariusz Diecezji Kieleckiej - J.E. Bp. Kazimierz Ryczan, Dyrektor Referatu Katechetycznego - ks.dr Karol Zegan, Dyrektor SP w Porzeczu - Marek Woś, Urząd Gminy w Miedzianej Górze i inni. Konkurs był rozgrywany w dwóch kategoriach : recytactacja i tworczość własna. Kategorie te nawiązują do młodzieńczych pasji przyszłego papieża - Karola Wojtyły, twórczości poetyckiej i recytacji poezji.Udział w konkursie wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu diecezji kieleckiej i województwa świętokrzyskiego. SP 1 reprezentowało 4 uczniów, biorących udział w konkursie w kategorii recytacji poezji: Julia Szota kl. IIb, Paweł Szlufki kl. IIIa, Maria Hermanowska kl. IVa, Agnieszka Waszak kl. IVe. W kategorii - twórczość poetycka udział wzięli: Patrycja Czekaj kl. IVb, Julia Michalik kl. IVb, Grzegorz Kaczmarczyk kl. Vc, Magda Czaja kl. Vd. Rywalizacja miedzy uczniami była dość ostra ze względu na wartość nagród. W każdej kategorii i grupie wiekowej udział wzięło kilkudziesięciu uczniów, a więc spora konkurencja. Tym bardziej wielką radość sprawiła wygrana - I miejsce Julii Szoty w grupie wiekowej I-III w kategorii - recytacja poezji. Grzegorz Kaczmarczyk z Vc zajął II miejsce w kategorii-twórczość własna (grupa wiekowa IV- VI). Opiekunem grupy dzieci biorących udział w konkursie w Porzeczu była s. Klara, natomiast przygotowaniem Julii Szoty do konkursy zajęła się s. Jozafata.

Dyplomy